Kategórie      

Čistenie zubov

Úvod SlužbyČistenie zubov

Prečo je tak dôležité odstraňovať zubný kameň u psa?

S gaučovými šteniatkami prichádza aj obrovská zodpovednosť, z ktorých raz je ústne zdravie. Nielen starosť o ich stravu a pravidelný pohyb, ale aj zubná starostlivosť sú nevyhnutné pre ich zdravý a šťastný život. Hoci sa staráme o zuby nášho milovaného miláčika, vždy sa vyskytne problém so zubným kameňom. Možno si myslíte, že zubný kameň je niečo, čo sa týka iba ľudí, ale nie je to pravda.

Čo je to zubný kameň a ako u psa vzniká?
Zubný kameň je tvrdý minerálny depozit, ktorý sa nabaľuje na zubnú sklovinu a časom sa rozvíja. Začína ako povlak, ktorý je mäkkou filmovou hmotou tvorenou baktériami a zvyškami potravy. Povlak, pokiaľ sa neodstraňuje pravidelne, začína byť minerálne infikovaný slinami, potom tvrdne a stáva sa kameňom. Bohužiaľ, raz keď sa tento povlak premení na zubný kameň, už ho neodstránite len čistením zubov.

Hoci môže byť niekedy zložité spoznať u svojho psa zubný kameň, existujú určité znaky, na ktoré môžete dávať pozor. Najviac zreteľným a najčastejším indikátorom je abnormálny zápach z úst psa. Ďalším znakom môže byť začervenanie alebo opuch ďasien, niektoré psy môžu tiež začať mať problémy s jedlom.

Ako odstrániť zubný kameň u psa bez narkózy?
Je celý rad možností, ako odstrániť zubný kameň u psa bez nutnosti narkózy. Jednou z nich je pravidelné čistenie zubov vášho psa zubnou pastou určenou pre psy. Je dôležité si uvedomiť, že zubná pasta pre ľudí nie je vhodná pre psy. Ďalšou možnosťou je investovať do špeciálnej stravy alebo maškrty, ktoré podporujú čistenie zubov. A samozrejme, môžete použiť špeciálne nástroje na odstránenie zubného kameňa.

Zdravá strava a pravidelné čistenie zubov sú dva hlavné spôsoby, ako zabrániť tvorbe zubného kameňa. Veľmi dôležitá je pravidelná a starostlivá ústna hygiena Vášho psa. Psia zubná pasta a čistiace nástroje sú k dispozícii na účinné domáce čistenie.

  


Kontakt

Sídlo:

wellhome s.r.o

Sidl. Jas 932/1

Galanta 924 01

 

Prevádzka:

Chovateľské potreby

Dog Shop & Dog Salon Čikislav

Vajanského 871/7

Galanta 92401

 

Tel: 0907 654 928

Copyright 2022 - 2024 © cikislav.sk